1395/6/10 چهارشنبه

همزمان با هفته دولت؛

کتابخانه عمومی امام رضا(ع) در روستای زمان‌آباد شاهرود افتتاح شد

دومین کتابخانه خیّر‌ساز روستایی شاهرود در روستای زمان‌آباد از توابع بیارجمند افتتاح شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی سمنان، علیرضا شاه حسینی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در آیین افتتاح طرح‌های عمرانی بخش بیارجمند گفت:کتابخانه خیرساز روستایی امام رضا (ع) روستای زمان‌آباد با زیر بنای 85 مترمربع با مخزن کتاب و یک سالن مطالعه ساخته شده است.
وی با بیان اینکه این کتابخانه 1200 نسخه کتاب دارد، تاکید کرد: با توجه به جمعیت دانش‌آموزی در روستاهای این منطقه کتاب‌های کمک درسی مناسب در این کتابخانه عمومی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه کتابخانه عمومی روستای زمان‌آباد بیستمین کتابخانه عمومی روستایی استان سمنان است، ادامه داد: وجود روستاهای هدف گردشگری قلعه‌بالا و رضاآباد در این منطقه کویری و استقبال گردشگران و طبیعت‌گردان از این مناطق، ضرورت استفاده از برشور‌ها، نقشه‌ها و کتابچه‌هایی برای معرفی جاذبه‌ها را نشان می دهد.

در ادامه این مراسم ابراهیم موسوی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود گفت: با تکمیل و ساخت این کتابخانه روستایی، دومین کتابخانه عمومی خیر‌ساز شهرستان شاهرود نیز به بهره برداری رسید. در شهرستان شاهرود 16 باب کتابخانه عمومی نهادی، یک باب کتابخانه عمومی مستقل و چهار کتابخانه عمومی مشارکتی فعال است. با توجه به اینکه ترویج و توسعه فرهنگ مطالعه از دوران کودکی، بسیار حائز اهمیت است، تجهیز و ایجاد بخش کودک در این کتابخانه ضرورت دارد.

در ادامه روح‌الله کریمی، بخشدار بیارجمند اظهار داشت: انس و الفت با کتاب و فرهنگ مطالعه ضروت اجتناب‌ناپذیر جامعه امروزی است .همراه توجه به توسعه عمرانی و تامین آب شرب سالم و بهداشتی برای تمامی روستاهای دور افتاده این بخش، گسترش فرهنگ مطالعه مفید نیز یکی از شاخص‌های مهم توسعه به شمار می‌رود.

گفتنی است، روستای زمان‌آباد بخش بیارجمند در 250 کیلومتری شهرستان شاهرود، قرار دارد. این بخش با بیش از 10 هزار نفر جمعیت از محروم‌ترین بخش‌های این استان محسوب می‌شود.

 
نسخه قابل چاپ
بيشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.