1395/6/9 سه‌شنبه

در شهرستان رزن صورت گرفت:

افتتاح کتابخانه عمومی آیت اله حائری

همزمان با گرامیداشت هفته دولت، آئین افتتاح کتابخانه عمومی آیت اله حائری روستای کرفس برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، کتابخانه عمومی آیت اله حائری روستای کرفس با حضور نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، فرماندار، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان رزن و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح شد.

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی، در مراسم افتتاح این کتابخانه، بیان داشت: کتابخانه عمومی آیت الله حائری از سال 1392 به بهره‌برداری رسیده است ولی به علت نقص در سالن آمفی تئاتر و محوطه‌سازی کتابخانه، افتتاح رسمی آن به تاخیر افتاد.

حسن لطفی در ادامه گفت: کتابخانه عمومی آیت‌الله حائری با بیش از 300 میلیون تومان اعتبار از منابع استانی در زمینی به مساحت 300 متر مربع زیربنا که توسط اسماعیل برجی و مرحوم حاج محرمعلی طالبی دو تن از خیران شهرستان رزن به کتابخانه‌های عمومی اهدا شده، افتتاح گردید و دارای بخش کودک، بخش مرجع و مخزن باز جهت استفاده مراجعین است.

وی با اشاره به اینکه؛ کتابخانه از گذشته تا امروز نقش مهمی در گسترش علوم، تحقیق و پژوهش و تمدن‌سازی در جوامع مختلف داشته، افزود: این مکان فرهنگی در تمامی ملت‌های متمدن به جهت جایگاه ویژه در توسعه و ترویج فرهنگ، دارای جایگاه ارزشمندی بوده است.

در ادامه این مراسم، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان نیز افزایش مشارکت خیرین و دستگاه‌های اجرایی استان را در راه‌اندازی کتابخانه‌های جدید خواستار شد و افزود: عدالت در دسترسی همگانی به کتاب و کتابخانه از مهم‌ترین برنامه‌های اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان است.

دکتر عاطفه زارعی، با اشاره به اینکه، در واقع از شاخص‌های مهم توسعه‌یافتگی هر جامعه سرانه مطالعه، میزان تولید و مصرف اطلاعات و کالاهای فرهنگی در آن جامعه است، خاطرنشان کرد: با ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی می‌توان  جامعه‌ای فکور و خلاق داشت که به دنبال آن توسعه همه جانبه و پایدار برای کشور محقق خواهد شد.

وی اظهار داشت: هدف ما ارتقای سرانه مطالعه و افزایش اشتیاق به مطالعه بین آحاد جامعه به ویژه کودکان و نوجوانان است که در این راستا توسعه فضای مطالعاتی و فرهنگی در تمامی مناطق از اولویت‌ها است.

دکتر زارعی، با اشاره به اینکه کتابخانه باید به مکانی برای تبادل افکار، تجربیات و دانش عمومی در تمامی حوزه‌ها تبدیل شود، اظهار کرد: مطالعه کردن تاثیر فراوانی در سلامت سواد، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، کشاورزی و ... جامعه دارد.

 
نسخه قابل چاپ
بيشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.