1395/6/9 سه‌شنبه

در ششمین روز هفته دولت؛

پنجمین کتابخانه عمومی تازه ‌تأسیس فارس در روستای جایدشت فیروزآباد افتتاح شد

اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در ششمین روز هفته دولت، در اقدامی شایسته کتابخانه عمومی جایدشت فیروزآباد را با نام «اباعبدالله الحسین» (ع) بازگشایی کرد تا هفته دولت امسال را با لبخند شیرین کودکان این روستا، پربارتر از همیشه به پایان برد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، آیین افتتاح کتابخانه عمومی اباعبدالله الحسین(ع) روستای جایدشت شهرستان فیروزآباد دیروز (یکشنبه 7شهریورماه) به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس و با حضور دکتر سعیده ابراهیمی مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، امین پژوهش جهرمی معاون سیاسی امنیتی استاندار فارس، رضایی رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فیروزآباد و جمعی از مسئولان و علاقه‌مندان کتاب برگزار شد.

در ابتدای این مراسم مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، از ارتقای کتابخانه های عمومی فارس به 167 باب کتابخانه خبر داد و اظهار داشت: کتابخانه اباعبدالله حسین(ع) روستای جایدشت پنجمین کتابخانه‌ای عمومی است که در هفته دولت، براساس منویات رهبر معظم انقلاب و در راستای اهداف دولت و تدبیر و امید در روستاهای استان فارس بازگشایی شده است. دکتر سعیده ابراهیمی هدف نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور را آشتی مردم با کتاب و کتابخوانی و معرفی کتاب‌های برتر دانست و عنوان کرد: یکی از آرمان‌های نهاد کتابخانه عمومی توزیع عادلانه و دسترسی آسان عموم مردم به کتابخانه است و از آنجاییکه روستاها دسترسی کمتری به منابع علمی و فرهنگی دارد، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور تلاش دارد در تمامی روستاهای کشور کتابخانه عمومی افتتاح کند.

استاد دانشگاه شیراز تصریح کرد : کتابخانه اباعبدالحسین (ع) جایدشت در زمینی به مساحت 319متر و زیربنای 150 متر احداث شده و زمین این کتابخانه توسط خیر نیک اندیش احمدرضا کاظمی فر به اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس اهدا شده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار فارس نیز در این آیین ، با ابراز خوشحالی از افتتاح این مکان فرهنگی، کتاب و کتاب‌خوانی را لازمه هر جامعه دانست و عنوان کرد: تلاش اداره کل کتابخانه‌های عمومی کشور در خصوص ایجاد کتابخانه‌ها در جای‌جای استان و ترویج فرهنگ مطالعه شایان توجه است. ‌

در ادامه رضایی رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فیروزآباد، ضمن قدردانی از تلاش‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس، بیان کرد: کتابخانه اباعبدالله حسین(ع) روستای جایدشت پنجمین کتابخانه نهادی شهرستان فیروزآباد است و جمعیتی بالغ بر 12هزار نفر را پوشش می‌دهد.

گفتنی است این آیین با نهال‌کاری مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس و دیگر اعضا در محوطه کتابخانه به پایان رسید.

 
نسخه قابل چاپ
بيشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.