1395/6/9 سه‌شنبه

افتتاح شانزدهمین کتابخانه عمومی در شهرستان لامرد

با استقبال گسترده اهالی، کتابخانه عمومی خیّرساز شهید علی‌پور روستای دهنو افتتاح شد

کتابخانه عمومی شهید علی‌پور روستای دهنو شهرستان لامرد در میان اشتیاق فراوان اهالی، با حضور محمدرضا ابراهیمی معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس و عبدالله حسینی فرماندار لامرد افتتاح شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، به‌مناسبت هفته دولت، کتابخانه عمومی شهید محمد علی‌پور در روستای دهنو بخش چاهورز شهرستان لامرد با مساحت 350 متر و زیربنای 230 مترمربع، با حضور محمدرضا ابراهیمی معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، عبدالله حسینی فرماندار لامرد، سیدعلی‌اصغر احمدی‌زاده رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان لامرد و دیگر مسئولان محلی افتتاح شد. با راه‌اندازی این کتابخانه، تعداد کتابخانه‌های عمومی شهرستان لامرد به 16 باب رسید و رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی لامرد از دو برابرشدن کتابخانه‌های نهادی شهرستان در طول سه سال اخیر خبر داد. در آیین افتتاح این کتابخانه حجت‌الاسلام یونس طاهری امام جمعه چاهورز و ابراهیم زارعی خیّر کتابخانه‌ساز، راه‌اندازی کتابخانه عمومی در روستای دهنو را اتفاقی بزرگ و سازنده دانستند و خواستار توجه ویژه به تأمین منابع کتابخانه‌ از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان شدند.

پس از آن، محمدرضا ابراهیمی با سپاسگزاری از خیّر کتابخانه‌ساز، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان لامرد و مسئولان شهرستان به‌خاطر تلاش در راه‌اندازی کتابخانه عمومی دهنو و با اشاره به نقش مطالعه در توسعه پایدار جامعه، توجه مردم خون‌گرم و خیراندیش منطقه به کتابخانه و کتاب‌خوانی را باعث قرارگرفتن لامرد در صدر شهرستان‌های استان فارس به‌لحاظ سرانه زیربنا و عضو کتابخانه دانست و به فعالیت‌درآمدن توان مردم و خیرین شهرستان در این زمینه را مرهون پیگیری‌های فعالانه اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان لامرد برشمرد. در ادامه، عبدالله حسینی فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان لامرد با قدردانی از کوشش‌های همه دست‌اندرکاران تأسیس کتابخانه، همراهی و همکاری کامل فرمانداری شهرستان با اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و اداره کتابخانه‌های شهرستان در حمایت از کتابخانه‌های عمومی را اعلام نمود. در پایان این آیین، لوح سپاس علیرضا مختارپور دبیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از سوی محمدرضا ابراهیمی به ابراهیم زارعی خیّر کتابخانه دهنو اهدا شد.

گفتنی‌ست کتابخانه شهید محمد علی‌پور روستای دهنو با اعتباری افزون بر 2 میلیارد ریال راه‌اندازی شده است و بیش از 3 هزار نفر از مردم منطقه از خدمات آن بهره خواهند برد.

 
نسخه قابل چاپ
بيشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.