1395/6/9 سه‌شنبه

همزمان با هفته دولت و با مشارکت بانک پاسارگاد و بنیاد علمی آموزشی قلم چی؛

سه باب کتابخانه عمومی در استان اردبیل افتتاح شد

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل از مشارکت بانک پاسارگاد و بنیاد علمی آموزشی قلم چی در حوزه ساخت و تجهیز کتابخانه های عمومی تمجید نمود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، رباب عزیزخانی در مراسم افتتاح سه باب کتابخانه عمومی که در سالن بیضائ اردبیلی برگزار شد، اظهار کرد: سه کتابخانه فارابی محله اروج آباد اردبیل، ابن سینای روستای خلیل آباد و زکری رازی شهرستان نیر هر یک به مساحت 126 متر مربع و جمعاً با اعتبار چهار میلیارد و پانصد میلیون ریال توسط بانک پاسارگاد ساخته و پس از تجهیز توسط بنیا علمی آموزشی قلم چی با هزینه جمعاً یک میلیارد و پانصد هزار ریال افتتاح شدند.

وی با اشاره به همکاری خیرین کتابخانه ساز در ساخت این کتابخانه ها، افزود: بانک پاسارگاد در احداث و بنیاد آموزشی علمی قلم چی در تجهیز این سه کتابخانه مساعد نموده و کتابخانه های جدید را به مردم استان اردبیل هدیه کردند که قدردان زحمات آنها هستیم.

عزیزخانی ادامه داد: بنیاد علمی آموزشی قلم چی در تکمیل و تجیهز 13 کتابخانه عمومی در سطح استان همکاری کرده است که این کتابخانه ها به زودی به بهره برداری می رسند.

وی با بیان اینکه هفت کتابخانه عمومی در استان اردبیل آماده افتتاح هستند، تصریح کرد: کتابخانه روستای شایقِ سرعین، نیارق نمین، 15 خرداد آراللو، ایران آباد پارس آباد در حال تکمیل و اتمام هستند و به زودی افتتاح خواهند شد.

عزیزخانی از تکمیل دو باب کتابخانه مرکزی در شهرستان های پارس آباد و خلخال و کتابخانه عمومی انجیرلو خبر داد و افزود: این کتابخانه ها توسط یک بنیاد خیّر با اعتبار نزدیک به سی میلیارد ریال تکمیل شده و تا سال آینده در اختیار مردم قرار خواهند گرفت.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل با یادآوری اینکه در سال گذشته دو کتابخانه عمومی شیخ شرف الدین و مقدس اردبیلی با مساعدت بانک پاسارگاد احداث و افتتاح شدند، تصریح کرد: هم اکنون در هر یک از این کتابخانه های عمومی، نزدیک به 600 عضو فعالیت دارند.

عزیزخانی خاطرنشان کرد: به لطف دولت تدبیر و امید، وضعیت کیفی و کمی کتابخانه های عمومی استان اردبیل به طور چشم گیری بهبود یافته است.

معاون عمرانی استاندار اردبیل نیز در این مراسم با اشاره به اینکه در هفته دولت 488 پروژه با سرمایه گذاری 645میلیارد تومان افتتاح شد، افزود: شهرداری اردبیل پروژه هایی به ارزش115 میلیارد تومان افتتاح کرد.

علی آذر نژاد ضمن قدردانی از مشارکت خیرین، بانک پاسارگاد و بنیاد قلم چی و پیگیری های مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل اظهار داشت: یکی از افتخارات بنده کتابخوانی هست بطوریکه دوهزار و 500 جلد کتاب در کتابخانه شخصی ام موجود است و البته در زمینه اهدای کتاب نیز فعال هستم چراکه امر پسندیده ای است و مقام معظم رهبری نیز بر ترویج این کار تأکید دارند.

معاون عمرانی استاندار اردبیل ابراز امیدواری کرد که با احداث کتابخانه های عمومی یاد شده، سرانه مطالعه در استان افزایش یابد.

در این مراسم، مشاور مدیرعامل بانک پاسارگاد نیز طی سخنانی اظهار داشت: ما اولین ارگان اقتصادی هستیم که به حوزه های مدرسه سازی، کتابخانه سازی و ساخت بیمارستان و مراکز بهداشت در مناطق محروم کشور ورود پیدا کردیم زیرا مسئولیت های اجتماعی اولویت اصلی ما است.

رفیعی با اشاره به اینکه بسیاری از روستاهای دورافتاده کشور از کمبود امکانات آموزشی رنج می برند، تصریح کرد: برخی مدارس روستایی نیاز به معلم و مدرسه دارند، بنابراین لازم است ارگان های پیشگام در عرصه خدمت نوع دوستانه، با ساخت مدرسه در آبادی کشورمان سهیم باشند.

وی خاطرنشان کرد: احداث مدرسه و کتابخانه در مناطق محروم جهت تربیت شایسته فرزندان، رشد و تعالی جامعه و توسعه فرهنگی کشور ضرورت دارد بطوریکه بانک پاسارگاد در احداث 20 کتابخانه مشارکتی و هفت هزار تخت بیمارستان در سطح کشور فعالیت داشته است.

شایان ذکر است در پایان این مراسم از مدیر دفتر بنیاد قلم چی در اردبیل به نمایندگی از مؤسس این بنیاد و عوامل بانگ پاسارگاد تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

 
نسخه قابل چاپ
بيشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.