1395/6/9 سه‌شنبه

به‌مناسبت هفته دولت؛

نخستین کتابخانه روستایی خیّرساز استان البرز افتتاح شد

کتابخانه اندیشه شهرستان نظرآباد به عنوان نخستین کتابخانه روستایی خیرساز استان البرز در بخش تنکمان افتتاح شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی البرز، به‌مناسبت هفته دولت، نخستین کتابخانه خیرساز استان البرز، عصر روز یک‌شنبه (7 شهریور) با حضور سیدحمید طهائی، استاندار البرز؛ حجت‌الاسلام محسن‌زاده، امام جمعه شهرستان نظرآباد؛ حجت‌الله صادقی، فرماندار، حجت‌الاسلام فلاح، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز؛ خیرین و مردم روستای دولت آباد و محمدآباد خالصهِ بخش تنکمان، افتتاح شد.

سیدحمید طهائی، استاندار البرز در این مراسم با تقدیر از خانواده نصر‌آزادانی و بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی برای مشارکت در احداث کتابخانه اندیشه گفت: ساخت مراکز فرهنگی و آموزشی، اقدام حسنه‌ای است که اهمیت و ضرورت زیادی در رشد و توسعه جوامع دارد.

استاندار البرز با تأکید بر لزوم برنامه‌ریزی دقیق و حساب شده برای احداث این مراکز، ادامه داد: آگاهی خیرین از نیازهای امروز و فردای جامعه و اقدام بر مبنای رفع آن، از متعالی‌ترین اقدامات است.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی استان البرز با اشاره به آغاز به‌کار این مرکز به عنوان نخسین کتابخانه خیر‌ساز استان، ادامه داد: مبلغان فرهنگ کتاب و کتابخوانی توانستند با جلب اعتماد و حمایت خیرین، این اقدام پسندیده را در یکی از روستاهای البرز انجام دهند و ساخت این کتابخانه ضمن بهبود ارائه خدمات فرهنگی در روستا می‌تواند به‌عنوان الگویی مورد تأسی قرار گیرید.

در ادامه این مراسم، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز با تقدیر از خیرین کتابخانه‌ساز، گفت: احداث کتابخانه در روستاها از موضوعاتی است که در سال‌های گذشته به‌عنوان یکی از دغدغه‌های اداره کل کتابخانه‌های البرز، مطرح بوده است و با برنامه‌ریزی‌های متوالی در حال پیگیری است.

وی با اشاره به راه‌اندازی کتابخانه‌های سیار برای رفع قسمتی از این نیاز، افزود: خوشبختانه با عنایت خیرین و احداث این کتابخانه، بخشی از نیاز مردم این منطقه مرتفع شده است.

حجت‌الاسلام فلاح، اقدام خیرین در امر کتابخانه‌سازی و ایجاد بستر فرهنگی را اقدامی جاودانی خواند و گفت: ساخت این کتابخانه که به عنوان نخستین کتابخانه خیر‌ساز استانی توسط خانواده نصر‌آزادانی صورت گرفته است، می‌تواند منشاء خیر و برکت برای فرهنگ مطالعه در استان باشد و خیرین عزیز را به این امر سوق دهد.

وی افزود: گام‌های خیرین در این مسیر، موجب آبادانی فرهنگی و افزایش سرانه مطالعه در استان می‌شود و رسیدن به یک جامعه فرهنگی و علمی مترقی و خالی از آسیب‌های اجتماعی را نوید می‌دهد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز در آیین افتتاحیه کتابخانه اندیشه نظرآباد، ادامه داد: این کتابخانه خیر‌ساز با مساحت 495 و زیربنای 300 متر مربع، احداث شده است و دارای بخش‌های سالن مطالعه خواهران و برادران، نمازخانه خواهران و برادران و کودک است.

وی با تأکید بر مشارکت 95 درصدی خانواده خیر نصرآزادانی در احداث این کتابخانه عمومی، ادامه داد: محوطه‌سازی و نصب سیستم گرمایشی و سرمایشی این مرکز نیز، توسط بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی انجام شده؛ همچنین تجهیز این کتابخانه توسط اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان، صورت گرفت.

گفتنی است، تقدیر از عباس نصر‌آزادانی و محمود نصر‌آزادانی، خیرین کتابخانه‌ساز و ابوالفضل آزادفلاح، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان، همچنین کارشناسان اداره کل و دهیاران روستاهای دولت‌آباد و محمد‌آباد خالصه از بخش‌های این مراسم بود.

 
نسخه قابل چاپ
بيشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.