منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
آرشيو اخبار نيكوكاران
اخبار
بازگشت به صفحه اصلي
تاريخ و زمان
جستجو در سايت
خبرنامه
ورود
با همکاری دهیاری روستای دزک کتابخانه عمومی میرزا ملال دزکی در شهرستان کیار افتتاح شد کتابخانه عمومی میرزا ملال دزکی از توابع شهرستان کیار همزمان با آخرین روز هفته دولت در روستای دزک افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری، همزمان با آخرین روز از هفته دولت و با حضور خدابخش مرادی، معاون سیاسی امنیتی، اجتماعی استاندار؛ فرهاد خلیل‌مقدم، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ قاسم شهبازی، مدیرعامل سازمان همیاری‌های شهرداری؛ قدمعلی مردانی، فرماندار کیار؛ شهباز اسماعیلی، معاون توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش استان و جمعی از علاقمندان، کتابخانه عمومی دزک در شهرستان کیار افتتاح شد.

مدیرکل کتابخانه عمومی چهارمحال و بختیاری در آیین افتتاح این کتابخانه اظهار داشت: ا کتابخانه عمومی میرزا ملال دزکی در زمینی به مساحت 220 متر مربع و با بیش از پانصد میلیون ریال از محل اعتبارات داخلی این اداره کل، منابع شهرستانی و مشارکت‌های مردمی راه‌اندازی شده است.

فرهاد خلیل مقدم افزود: این کتابخانه دارای بیش از چهار هزار عنوان کتاب است که به زودی سهمیه اولیه این کتابخانه نیز از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به این تعداد اضافه می‌شود.

وی افزایش جلب مشارکت خیرین و دستگاه‌های اجرایی و ادارای در راه‌اندازی کتابخانه‌های جدید را از مهم‌ترین برنامه‌های فرهنگ‌سازی در حوزه کتاب و کتابخوانی عنوان کرد.

خلیل مقدم همچنین از راه‌اندازی یک باب کتابخانه جدید در روستای امام قیس شهرستان بروجن تا پایان شهریور ماه خبر داد و گفت: هم اکنون هشت شهر استان فاقد کتابخانه است.

در ادامه خدابخش مرادی، معاون سیاسی امنیتی، اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری با تشکر از تلاش و همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و همراهی مسئولین محلی در راه‌اندازی این کتابخانه، به سابقه فرهنگی و تاریخی این روستا اشاره کرد و افزود: حضور پرشور مردم در مراسم افتتاح این کتابخانه بیانگر دید فرهنگی و علاقه مردم روستا نسبت به امر مهم کتاب و کتابخوانی است.

وی به خدمات و دستاوردهای دولت تدبیر و امید در استان اشاره کرد و گفت: تاکنون در این دولت 12 باب کتابخانه در استان بازگشایی، راه اندازی و افتتاح و تلاش شده است که با نگاهی عدالت‌محور به تمام نقاط استان توجه شود؛ چرا که داشتن کتابخانه و دسترسی آسان به کتاب حق مردم است.

گفتنی است، روستای دزک از توابع بخش مرکزی شهرستان کیار و در ۳۲ کیلومتری شهرکرد، مرکز استان چهارمحال و بختیاری است.