منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
آرشيو اخبار نيكوكاران
اخبار
بازگشت به صفحه اصلي
تاريخ و زمان
جستجو در سايت
خبرنامه
ورود
با همکاری دهیاری امام قیس روستای امام قیس چهار محال و بختیاری صاحب کتابخانه عمومی شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری، فرهاد خلیل مقدم، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان دهم شهریور ماه در مراسم افتتاح کتابخانه روستای امام قیس گفت: ایجاد کتابخانه در مناطق کم‌برخوردار و روستایی، در راستای اجرای سیاست‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور مبنی بر توجه به مناطق محروم از اولویت‌های این اداره کل است؛ چراکه دسترسی آسان به منابع مطالعاتی حق همه مردم از جمله مردمان زحمت‌کش روستاهاست.

وی افزود: حق انتفاع این کتابخانه با زیربنای 150 متر مربع به صورت دائم از سوی دهیاری روستای مذکور به اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان واگذار شد که با اعتباری بالغ بر سیصد و پنجاه میلیون ریال از محل اعتبارات داخلی این اداره کل، منابع شهرستانی و مشارکت‌های مردمی تعمیر، تجهیز و راه‌اندازی شده است.

خلیل مقدم بیان داشت: این کتابخانه دارای بخش‌های مختلفی مانند سالن مطالعه، مخزن کتاب، بخش کودک و دیگر بخش‌های لازمه یک کتابخانه است؛ کتب اولیه موجود در این کتابخانه 3 هزار نسخه بوده که در حال پیگیری جهت افزایش منابع این کتابخانه جدید‌التاسیس هستیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری به خدمات دولت تدبیر و امید در استان اشاره کرد و افزود: با افتتاح این کتابخانه تعداد کتابخانه‌های عمومی استان به عدد 63 باب کتابخانه رسید، که تعداد 13 باب از این کتابخانه‌ها در دولت تدبیر و امید راه‌اندازی شده است.

گفتنی است، روستای امام قیس از توابع بخش گندمان در فاصله ۴۲ کیلومتری شهر بروجن و در فاصله ۹۷ کیلومتری مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.