1396/5/16 دوشنبه

نماینده ولی‌فقیه استان آذربایجان‌شرقی در دیدار با اعضای انجمن خیرین کتابخانه ساز:

کتابخانه‌سازی نیز باید در فرهنگ وقف مطرح شود

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی در دیدار با اعضای انجمن خیّرین کتابخانه‌ساز این استان بر لزوم مطرح کردن موضوع کتابخانه‌سازی در فرهنگ وقف در کنار مساجد و مدارس موقوفه تأکید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی در دیدار با اعضای انجمن خیرین کتابخانه‌ساز این استان با ابراز تاسف از پایین بودن سرانه مطالعه در کشور و افزایش روز افزون کسب اطلاعات و علم‌آموزی از پیام رسان‌های موبایلی به جای کتاب گفت: تمام سازمان‌های دولتی و غیردولتی باید درگیر رفع این معضل اجتماعی شده و در این زمینه احساس تکلیف کنند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی با اعلام این مطلب که از آمار کتابخانه‌های عمومی کشور و تلاش مدیریت نهاد در گسترش فضای فیزیکی مطلعه در سطح کشور اطلاع دقیق دارد، افزود: هر محله باید یک کتابخانه مجهز داشته باشد تا مسئله اوقات فراغت و محیط سالم حل شده و کتابخانه به متداول‌ترین محل رجوع نوجوانان و جوانان تبدیل شوند.

وی در ادامه با اشاره به تلاش‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در حل مشکلات معیشتی کتابداران و کارکنان این نهاد و برشمردن مسئولیت و هدف اصلی این نهاد، بر لزوم ورود خیرین به مسئله کتابخانه‌سازی تأکید کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم تبلیغ و معرفی انجمن در بین افراد خیّر و همچنین مطرح کردن موضوع کتابخانه‌سازی در فرهنگ وقف در کنار مساجد و مدارس موقوفه مخصوصاً در وصایایی که از محل ثلث اموال نوشته می‌شود را به عنوان دو پیشنهاد جهت رشد کتابخانه‌سازی در کشور پیشنهاد کرد.

گفتنی است شهرام خدایی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌شرقی نیز در این نشست گزارشی از وضعیت فضاهای فیزیکی کتابخانه‌های عمومی این استان و رسول بشیری‌وند مدیرعامل انجمن خیرین آذربایجان‌شرقی به ارائه گزارش از نحوه تأسیس، اهداف و فعالیت‌های انجمن از بدو تاسیس تاکنون پرداختند.

 
نسخه قابل چاپ
بيشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.