1395/10/5 یکشنبه

با مشارکت بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی در استان اردبیل صورت پذیرفت؛

بهره‌برداری از دو کتابخانه عمومی روستایی

با افتتاح دو کتابخانه‌ عمومی روستایی در پارس‌آباد و نمین، تعداد کتابخانه‌های عمومی استان به 60 باب افزایش یافت.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی اردبیل، افتتاح کتابخانه عمومی روستای نیارق با حضور فرهاد عبدالعلی‌پور، فرماندار شهرستان نمین؛ رباب عزیزخانی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی اردبیل، مرحمت مداح، مسئول دفتر نمایندگی قلم‌چی در استان و جمعی از مسئولان و شهروندان برگزار شد.

 

فرماندار شهرستان نمین با اظهار خرسندی از فعالیت کتابخانه‌های عمومی در مناطق روستایی، کتابخوانی را عاملی مهم در ارتقای سطح آگاهی‌های عمومی دانست و گفت: مشارکت خیرین در ساخت، تکمیل و تجهیز کتابخانه‌های عمومی، سبب سهیم شدن نیکوکاران در ساختن آینده‌ای درخشان برای کودکان و نوجوانان و رسیدن به اجر اخروی است. 

 

وی درباره اهمیت کتابخوانی در توسعه جامعه، افزود: هر جامعه‌ای که فرزندان آن با کتاب و کتابخوانی انس بگیرند، در مسیر رشد علمی و فرهنگی قدم خواهد گذاشت.

 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان نیز با تأکید بر توسعه خدمات کتابخانه‌ای در روستاهای پرجمعیت استان، خواستار اهدای زمین موردنیاز برای ساخت کتابخانه‌های عمومی از طرف روستاییان نیکوکار شد.

 

رباب عزیزخانی، با تجلیل از مشارکت بنیاد علمی-آموزشی قلم‌چی در تکمیل کتابخانه عمومی بوستان روستای نیارق، تصریح کرد: همت دولت در ساخت کتابخانه عمومی نیارق و مشارکت بنیاد قلم‌چی در تکمیل این کتابخانه، مرکزی را فراهم ساخت تا مردم و کودکان این روستا بتوانند از نعمت دسترسی به کتاب و محیطی فرهنگی برای فعالیت‌های کتابخانه‌ای بهره‌مند شوند.

 

مدیر دفتر نمایندگی قلم‌چی در استان نیز ضمن سخنانی، از تداوم مشارکت بنیاد قلم‌چی در فعالیت‌های فرهنگی و علمی خبر داد.

 

مرحمت مداح، کمک به رشد معنوی، علمی و فرهنگی کودکان محروم را از سیاست‌های بنیاد علمی-آموزشی قلم‌چی عنوان کرد و افزود: مشارکت در تکمیل و تجهیز کتابخانه‌های عمومی، ازجمله فعالیت‌های این بنیاد در حوزه نیکوکارانه است.

 

محمد فتحی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نمین نیز ضمن ارائه گزارشی از روند ساخت کتابخانه عمومی روستای نیارق، مساحت این بنا را 152 مترمربع و میزان اعتبار دولتی هزینه شده را یک میلیارد و سیصد میلیون ریال اعلام کرد و ادامه داد: تکمیل این پروژه از محل کمک‌های مالی بنیاد قلم‌چی انجام شده است.

 

دیگر مراسم این استان، افتتاح کتابخانه عمومی شهید اندرزگو روستای ایران‌آباد بود که با حضور حجت‌الاسلام ارشادی، امام‌جمعه پارس‌آباد؛ اکبر صمدی، فرماندار پارس‌آباد؛ جعفر نوعخواه، معاون مدیرکل کتابخانه‌های عمومی اردبیل؛ حجت‌الاسلام پورمحمد، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی پارس‌آباد و جمعی از مسئولان و شهروندان  برگزار شد.

 

در این مراسم، امام‌جمعه شهرستان پارس‌آباد با اظهار خرسندی از افتتاح کتابخانه عمومی در روستای ایران‌آباد، مطالعه و کتابخوانی را اساس خردورزی و توسعه فرهنگی دانست و اظهار کرد: جوامعی دارای کتابخانه از فرصت‌های بیشتری برای توسعه و پیشرفت برخوردار هستند.

 

حجت‌الاسلام ارشادی، ساخت کتابخانه در روستاها را دارای اهمیت دوچندان دانست و تأکید کرد: کودکان و نوجوانانی که در مناطق روستایی به کتابخانه‌های عمومی دسترسی دارند، آینده درخشان‌تری در انتظارشان است.

 

اکبر صمدی فرماندار شهرستان پارس‌آباد نیز با تقدیر از مشارکت خیرین در اهدای زمین و مشارکت بنیاد علمی-آموزشی قلم‌چی در حوزه تکمیل و تجهیز کتابخانه عمومی ایران‌آباد، نیکوکاران را یاوران دولت و خدمتگزاران مردم قلمداد کرد.

 

همچنین، معاون مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان نیز بابیان اینکه این کتابخانه در 255 مترمربع و با هزینه دو میلیارد و چهارصد میلیون ریال ساخته‌شده، افزود: کتابخانه عمومی شهید اندرزگو تمامی خدمات کتابخانه‌های عمومی را به روستاییان ارائه خواهد داد.

 

وی، با اشاره به مشارکت بنیاد علمی ـ آموزشی قلم‌چی در این پروژه، تصریح کرد: این کتابخانه از محل اعتبارات دولتی ساخته‌شده و با مشارکت بنیاد قلم‌چی تکمیل و تجهیز شده است.

 

گفتنی است؛ در این مراسم حجت‌الاسلام پورمحمد، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان پارس‌آباد ضمن ارائه گزارشی از روند ساخت کتابخانه عمومی روستای ایران‌آباد از حمایت فرماندار و مشارکت خیرین و بنیاد قلم‌چی در ساخت و راه‌اندازی این کتابخانه تقدیر کرد.

 
نسخه قابل چاپ
بيشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.