1396/4/7 چهارشنبه

مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان خبر داد؛

دومین جشنواره خیرین کتابخانه‌ساز کردستان برگزار می‌شود

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان از برگزاری دومین جشنواره خیرین کتابخانه ساز استان کردستان در مردادماه سال جاری خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کردستان، اسماعیل احمدی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان در نشست هماهنگی اعضای انجمن خیرین کتابخانه ساز استان کردستان که ۲۰ خردادماه در سنندج برگزار شد، اظهار داشت: نخستین جشنواره خیرین کتابخانه ساز استان در مردادماه سال گذشته برگزار شد. خوشبختانه برگزاری جشنواره در سال گذشته با استقبال مناسبی همراه شد و این امر عزم متولیان را برای برگزاری دوره‌های بعدی جشنواره بیشتر کرد. بر این اساس، دومین جشنواره خیرین کتابخانه ساز استان نیز، نیمه دوم مردادماه، به‌صورت ویژه‌ای، برگزار خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان تصریح کرد: کتابخانه‌های عمومی در راستای پیشبرد اهداف و برنامه‌های کاری خود با محدودیت‌های زیادی مواجه هستند؛ به این دلیل لازم است از ظرفیت و توان بخش خصوصی به‌خوبی بهره‌برداری شود. جلب مشارکت اقشار مختلف مردم به‌ویژه خیرین در راستای کمک به کتابخانه‌های عمومی یکی از نیازهای اصلی در استان کردستان است و دومین جشنواره خیرین کتابخانه ساز استان نیز با این هدف برگزار می‌شود. در کنار این مهم ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در میان اقشار مختلف جامعه نیز از اهداف مهم محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: انتظار می‌رود که با برگزاری این قبیل جشنواره‌ها فرصتی برای آشنایی مردم با اهمیت مطالعه و کتابخوانی در سطح استان فراهم شود که این امر می‌تواند در ارتقاء شاخص‌های مطالعه بسیار اثرگذار باشد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان با اشاره به نقش مهم خیرین در توسعه کشور تصریح کرد: خوشبختانه خیرین با ورود خود به بسیاری از عرصه‌ها به‌ویژه مدرسه‌سازی و حوزه بهداشت و درمان سبب تحول و تا حدودی رفع کاستی‌ها شده‌اند. بدون شک حمایت این قشر از کتابخانه‌های عمومی نیز منشأ خیر و برکت برای این بخش فرهنگی خواهد بود.

گفتنی است، انجمن خیرین کتابخانه ساز استان کردستان در آذرماه سال ۱۳۹۰ تأسیس شده است.

 
نسخه قابل چاپ
بيشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.